Юнацький снукер України в Академії Кропивницького

by Adm.Kor

Юнацький чемпіонат України відбувся в Академії снукеру Кропивницького.

Переможці визначались серед юнаків у віці до 18 та до 16 років, серед дівчат до 18 років, а також для початківців у віці до 11 років було проведено Кубок України.

Ще декілька років тому майстри піраміди на рівних конкурували в нашій країні зі снукеристами, і навіть перемагали їх. Але за декілька останніх років рівень снукеру серйозно виріс і ситуація змінилась. Наприклад, цього разу один з найкращих пірамідчиків України Нікіта Гоменюк не мав жодних шансів ні проти Антона Казакова, ні проти Матвія Лагодзинського. Саме Антон та Матвій в старшій групі (U18) впевнено виграли по три зустрічі (всі по 3:0), та зустрілись у фіналі. 10-річний Лагодзинський дав справжній бій старшому на 6 років Казакову. Після того, як Антон з брейком 74 очки взяв перший фрейм, Лагодзинський виграв два наступних. І лише після цього більш досвідченому та титулованому Казакову все ж таки вдалось довести свою перемогу. 3:2 – Казаков стає чемпіоном України, Лагодзинський другий, третє місце розділили Нікіта Гоменюк та Максим Бондар. Всього в категорії U18 взяло участь вісім гравців з Кропивницького, Дніпра та Києва. Зроблено чотири півсотенних брейки, при чому всі на рахунку Антона Казакова – 74, 67, 63 та 52 очки.

15 гравців взяло участь в молодшій (U16) групі. Принаймні мені здавалось, що у фіналі зустрінуться львів’янин Кирило Байдала та Георгій Петрунько з Києва. Але вийшло трохи не так. Байдала з Петруньком дійшли до півфіналу, але у вирішальній зустрічі грали інші юні снукеристи. З однаковим рахунком 2:0 15-річного Кирила Байдалу обіграв 12-річний харків’янин Артем Суржиков, а 13-річного Георгія Петрунька переміг 14-річний киянин Петро Сидоренко. Саме Сидоренко, мабуть, вважався фаворитом фіналу, але блискуче зіграв Суржиков. Перемога 3:0 – 12-річний харків’янин стає чемпіоном України серед гравців до 16 років! Петро Сидоренко виконав найкращий брейк – 48 очок.

У дівчат участь в турнірі брали шість представниць Кропивницького (чотири з Академії снукеру та дві пірамідчици з клубу «Фартовий») та Лілія Царущ зі снукерної академії Знам’янки. Саме Лілія зустрілась у фіналі з Маргаритою Лісовенко. Дівчата були посіяні під двома першими номерами, не віддали суперницям протягом турніру жодного фрейму, та влаштували запеклий бій у вирішальній грі. Лілія повела 2:0, Маргарита рахунок зрівняла, та в контрі з рахунком 83:59 (!) перемагає представниця Знам’янки. Лілія Царуш стає чемпіонкою України, Маргарита Лісовенко – друга, Дар’я Шашина та Олександра Міщенко розділили третє місце. Вищий брейк на рахунку Лілії Царуш – 26 очок.

В Кубку України серед юнаків та дівчат до 11 років прийняло участь 11 гравців, дев’ять з яких з Кропивницького, та по одному зі Знам’янки та Дніпра. Саме представник Дніпра Назар Інютін і став переможцем. На другому місці Олександра Луговацька зі Знам’янки, на третьому – кропивничани Єгор Бабенко та Максим Гузь.

You may also like

Залишіть коментар