Юліан Бойко – Фергал О’Брайєн. Поразка в день шістнадцятиріччя

by Adm.Kor

22 вересня Юліану Бойку виповнилось 16 років. І саме в цей день самий юний професіонал мейн-туру у першому колі English Open грав з Фергалом О’Брайєном. З огляду на те, що на самому початку березня Юліан саме над ірландським ветераном здобув свою першу перемогу в мейн-турі, такий суперник багатьом здавався ледь не подарунком на день народження.

Але, на жаль, третій ігровий день в новому сезоні закінчився для Юліана так, як і попередні два. Двома питаннями, на які поки нема відповідей (принаймні у широкого загалу прихильників українського снукериста). Перше питання більш філософське: «Що, взагалі, коїться?». Друге більш конкретне і професійне: «Що відбувається з брейками? Чому гравець, який кожного дня на тренуванні робить сенчурі, в грі постійно помиляється вже на другому-третьому ударі?». Зустріч з О’Брайеном Юліан закінчив з вищим брейком 15 очок. Далі щось казати важко. Тому просто майже стенографічний огляд та вже традиційна статистика нашого власного «виготовлення».

Перший фрейм починається з довгої серії відіграшів, які ірландець марно спробував чередувати зі спробами атак. Нарешті, Юліан забиває червону. Але що це? Бойко грає чорну кулю з точки на прокаті, але разом з нею у ту саму лузу падає й биток. Помилка новачків. Як таке може бути на такому рівні? Далі помилка Бойка на відіграші, і О’Брайен робить серію 40 очок. Юліан одним ударом забиває дві червоні кулі, робить вихід, але помиляється вже на першій кольоровій. Брейк 24 у виконанні О’Брайена, 3:71, 0:1.

Другий фрейм. Після розбою суперника Юліан «пірнає» на складну кулю. Промах, брейк 36 від суперника, пару відіграшів, ще одна помилка на важкій кулі, брейк 33 у виконанні Фергала, 0:2.

Третій фрейм увійде в історію якщо не світового, то українського снукеру точно. На жаль, він став черговим дуже важким психологічним уроком для Бойка. Юліан надзвичайно вдало розпочав, поставивши з розбою важкий снукер. Фергал віддає 16 очок, а після відіграшу Юліана – ще 5. І ще очко і відіграш. 22:0 на старті. Далі пішла гра с багатьма відіграшами та фолами. Ключовий момент настав при рахунку 45:17 на користь Юліана. Наш гравець отримує чудову позицію і повинен був закінчувати фрейм. Але…Червона-рожева- і помилка. Ну як??? Досвідчений ірландець користується помилками нашого юнака і в два підходи не тільки наздоганяє, але й виходить уперед – 59:53. Але треба сказати, що Бойко на протязі всієї зустрічі досить непогано відігрувався і ставив снукери (в обох компонентах за цей рік Юліан додав). Фергал же продовжив фолити в нереальній кількості. На коричневій кулі ірландець повів 55:53, але коли рахунок вже був 66:63 на користь Юліана, на столі все також були чотири кольорових кулі. Коричнева дістається ірландцю.- 67:66. Черговий снукер від Бойка – 71:67. Юліан «кидається» на важку синю і віддає. Чорна на борту і це рятує. 78:71 – попереду О’Брайен. Бойко забиває чорну – респот. Бойко починає, робить чотири відіграші, але четвертий удар у виконанні ірландця стає вирішальним. Дабл, і віддавши фолами 51 очко (!), Фергал все одно виграє фрейм, який тривав одну годину 15 хвилин. І який забрав рештки енергії у нашого іменинника.

В заключному фреймі боротьби вже не було. Розбій Фергала, промах Юліана, 16 очок від ірландця, помилка. Бойко грає кращий брейк у зустрічі – але всього 15 очок і помиляється. І О’Брайен робить кращий брейк – єдину у зустрічі «півсотню» – 53 очки. 69:15, Юліану вже потрібен снукер. Він виходить до столу, забиває червону і знову помиляється. І це вже все. 0:4.

Юліан Бойко – Фергал О’Брайен 0:4 (3:71, 1:69, 78:85, 16:69)

Атака:
Бойко 22 з 35 (62,86 %) – О’Брайен 77 з 84 (91,67%)

Відіграші:
Бойко 38 з 49 (77,55%) – О’Брайен 40 з 57 (70,18%)

Брейки 10+
Бойко – 15, 11
О’Брайен – 53, 40, 36, 33, 24, 16, 15, 14, 11

Ефективність атаки (середня кількість очок за результативний підхід):
Бойко 4,70  – О’Брайен 18,07

Фоли:
Бойко 23 – О’Брайен 51.

І в Юліана та його тренерів є всього три дні на те, щоб відпочити, та спробувати підготуватись до наступного суперника. 26 вересня о 21:00 за київським часом Бойко в 1/64 фіналі Scottish Open грає в Барнслі з Луїсом Хіткоутом.

You may also like

Залишіть коментар