Бойко – Пан Цзюньсу. Непогано, але для перемоги цього мало

by Adm.Kor

Останню зустріч у році, що минає, Юліан Бойко провів у 1/32 фіналу Scottish Open проти китайця Пана Цзюньсу.

Більш очікуваною була би третя гра поспіль з Баррі Хокінсом, але досить несподівано в першому колі Хокінса з рахунком 4:0 переміг Пан. І, перед тим, як перейти до огляду зустрічі Бойко – Пан Цзюньсу декілька слів треба сказати про суперника.

Отже. Пан Цзюньсу народився 15 лютого 2000 року, і є на чотири з половиною роки старшим від Юліана. Але у мейн-тур китаєць потрапив одночасно з нашим гравцем і за ці півтора роки зумів заробити статус зірки, що сходить. Пан блискуче відіграв перший професійний сезон. Дев’ятнадцять перемог в 33-х зустрічах, рівно 50 тисяч рейтингових очок. Вихід до 1/8 фіналі чемпіонату Великобританії (!), Welsh Open та European Masters. Перемоги над Алленом, Магвайром, Хокінсом та Макгіллом. Другий рік Пан Цзюньсу розпочав не так потужно, але 17 тисяч очок вже заробив, та без жодних проблем повинен увійти за підсумками сезону в топ-64 і лишитись в турі. В світовому рейтингу Пан поки 65-й, але в рейтингу на кінець сезону вже 46-й.

Як бачимо, суперник був дуже серйозний, але Юліану вдалось провести дуже непогану зустріч. За рівнем гри – другу в сезоні після перемоги над Хіткоутом. Пішли нарешті брейки (ще не те, чого б нам бажалось, але чотири серії 40+ вже результат, а результативність вище 24 очок за підхід стала кращою за весь час виступів у мейн-турі), не так багато було грубих помилок. Правда, майже за кожну з них довелось відповідати фреймом: Пан Цзюньсу грав чудово, а за середньою результативністю показав третій результат серед всіх суперників Юліана після Магвайра та Трампа. Ще й характер Юліан проявив, вигравши два фрейми за рахунку 0:3 і ледь не перевівши гру до контри. Але, тим не менш, чергова поразка. Спробуємо розібратися в її причинах у нашому вже традиційному детальному огляді.

Перший фрейм. Відразу після початкового удару Пана Юліан «пірнає» за складною кулею, до того ж з борту. Забігаючи наперед скажу, що всі три рази у цій зустрічі китаєць розбивав так, що надавав шанси Бойко. Всі три рази Юліан прийняв виклик, один раз віддав позицію, один все обійшлося, а з третього разу, нарешті, розпочав серію.

Ну а поки після промаху Бойка Пан грає короткий брейк 29, помиляється, Юліан робить 16, помиляється й собі. Декілька відіграшів, Пан кидається на дабл, промах. Бойко грає брейк 42 очки та завершує серію прикрою помилкою на жовтій кулі. Але рахунок вже +29 при 27 на столі. Отже, Пану треба снукер. Китаєць забиває жовту, після чого починає ставити один за одним снукери. З першим Бойко впорався, з другим не зовсім – семиочковий фол, але не віддав позицію, а ось з третього разу китаєць таки домігся свого. Отримав позицію та зіграв кліренс. 1:0.

Другий фрейм почався як дзеркальне відображення першого. Тепер вже після розбою Бойка помиляється в атаці Пан, і Юліан починає брейк. 22 очки та відіграш. А ось трохи згодом майже на рівному місці Юліан двічі поспіль не влучає у відкриту червону. Після другої помилки Пан бере позицію і робить брейк 66 очок. 2:0.

Третій фрейм. Три перших удари Бойка – три спроби атакувати, які не принесли успіху. Після третьої Пан взяв позицію та зробив блискучий тотад-кліренс 127 очок. 3:0.

Долю четвертого фрейму були вирішено в чотири підходи. Починає Пан – 17 очок та помилка, ще й з фолом. Юліан у відповідь також грає 17, і не забиває зовсім нескладну рожеву. 28 очок від Пана, ще одна помилка, і Бойко робить серію 43 очки. 67:45, на столі лише рожева та чорна, спроби китайця знайти два снукери успіху не мали. 1:3.

П’ятий фрейм. І все відбувається ще швидше. Юліан знову атакує у відповідь на початковий удар Пана. І цього разу все чудово. Розпочинається брейк. В підсумку 47 очок – найкраща серія Юліана в цій грі, та, що важливо, відіграш. Пан відразу фолить, але й Бойко таки припускається помилки. Пан збирає всі червоні, виходить на кольорові, забиває жовту с зеленою, виходить вперед на одне очко, але коричнева удару з рестом не підкоряється. Короткий та влучний підхід Юліана, три зіграні кулі, і це фрейм. 2:3.

Надія на контру підсилилась після того, як Бойко зробив у шостому фреймі брейк 41 очко. Але Пан після нормального відіграшу Юліана знаходить та реалізує складний дабл і розкручує його до 47 очок. Пару відіграшів, Пан забиває останню червону, але жахливо помиляється на чорній. 49:41 на користь китайця, біля столу Бойко. Забиває з жовтої по коричневу, але синя на борту. Юліан вже на одне очко попереду, треба відігратись. Але що це? Спроба божевільного даблу у жовтий кут. Ну на що? Куля не падає, а лишається на грі. Два удари Пана, і це все. 2:4…

Бойко – Пан Цзюньсу 2:4 (58:63, 22:74(66), 4:127(127), 73:45, 66:52(52), 50:60)

Атака:

Бойко – 85 з 99 (85,86%), Пан Цзюньсу 123 з 135 (91,11%)

Відіграші:

Бойко – 10 з 17 (58,82%) – Пан Цзюньсу 17 з 20 (85%)

Брейки 20+

Бойко – 47, 43, 42, 41, 22

Пан Цзюньсу – 127, 66, 52, 47, 30, 29, 28, 25

Ефективність атаки (середня кількість очок за результативний підхід):

Бойко 24,18  – Пан Цзюньсу 33,54

Фоли:

Бойко 15 – Пан Цзюньсу 15.

You may also like

Залишіть коментар